Zabawki muszą być bezpieczne

Zabawki muszą być bezpieczne

Gdzie się nie obejrzymy, otaczają nas ogromne ilości różnych zabawek. Dużych i małych, plastikowych i drewnianych, kolorowych i stonowanych, grających i bez żadnego mechanizmu. Kiedy planujemy kupić dziecku jakąś zabawkę i zaczynamy się przyglądać tym wszystkim propozycjom, to możemy dostać zawrotu głowy. Jak z tych wszystkich propozycji wybrać zabawkę, która zainteresuje nasze dziecko, będzie dla niego bezpieczna i jednocześnie spełni także nasze oczekiwania? Przede wszystkim powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu na to, aby zapoznać się z każdą zabawką, bo tylko wtedy będziemy mogli z całym przekonaniem wybrać tą, która okaże się najlepsza.

Sprawdzajmy atesty

Przede wszystkim wybierając zabawkę dla dziecka, musimy pamiętać o tym, aby była ona dla niego bezpieczna. To oznacza, że zanim dokonamy ostatecznego wyboru, powinniśmy sprawdzić czy dana propozycja posiada odpowiednie atesty. Często na opakowaniach znajduje się informacja czy zostały one zarekomendowane przez najważniejsze Instytuty zajmujące się dziećmi. Jeśli mają takie pozytywne opinie, to możemy mieć pewność, że dziecko będzie bezpiecznie mogło się nią bawić, a dodatkowo jeszcze niejednokrotnie takie zabawki są uważane za te, które najlepiej wpływają na rozwój dziecka.

Dodatkowo warto samemu zwracać baczną uwagę na takie zabawki. To oznacza, że musimy zobaczyć czy wybrany przez nas produkt nie posiada czasami jakichś małych elementów, które nasze dziecko mogłoby połknąć. Poza tym, sprawdźmy także, czy nie posiada jakichś ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć podczas zabawy. Im mniejsze jest dziecko, które chcemy obdarować daną zabawką, tym większą uwagę powinniśmy zwracać na to, jak prezentuje się to, co chcemy mu podarować.

Tym bardziej, że małe dzieci mają tendencję do tego, aby brać wszystko do buzi, bo to jest jeden ze sposobów na to, aby poznawać świat. Dlatego tym bardziej powinniśmy uważać na obecność małych lub ostrych elementów.

Wytyczne są coraz większe

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o zabawki, to normy które się do nich odnoszą są coraz większe. To oznacza, że producenci muszą spełnić szereg różnych wytycznych, aby ich produkty w ogóle mogły być wypuszczone na rynek i zaproponowane dzieciom.

Dzięki temu zyskujemy pewność, że wybierając daną zabawkę mamy możliwość dać naszemu dziecku produkt, który będzie dla niego bezpieczny. Nie mniej, sami również powinniśmy sprawdzić jak prezentuje się dana zabawka, czy żadna jej część nie jest poluzowana, czy jakaś część się nie ułamała, czy nie ma jakichś ostrych elementów, bo nawet najlepsza zabawka może ulec uszkodzeniu podczas zabawy, a co się z tym wiąże, może się okazać, że jednak dziecko zrobi sobie nią krzywdę. Dlatego nie tylko powinniśmy wybierać zabawki, które oferowane są w wysokiej jakości, ale również sami powinniśmy sprawdzać, czy ta wysoka jakość jest utrzymywana. Warto uważnie sprawdzać zabawki, które kupujemy naszym dzieciom.

Im mniej niebezpiecznych elementów będą posiadały, tym będziemy spokojniejsi.

https://edumax.com.pl/

Harold

Podobne

Czytaj dalej x