Zabawki dobierajmy do wieku dziecka

Zabawki dobierajmy do wieku dziecka
www.praktycznestudia.com.pl

Jeśli dla starszego dziecka wybierzemy zabawkę, która będzie bardzo prosta w obsłudze i w zamyśle skonstruowana była z myślą o niemowlaku, to możemy być pewni, że taka zabawka szybko trafi na miejsce zabawek zapomnianych, po które nasze dziecko nie będzie chciało sięgnąć. Jeśli dla mniejszego dziecka kupimy zabawkę, która przeznaczona będzie dla starszych dzieci, to również możemy być pewni, że dziecko szybko straci nią zainteresowanie, a to dlatego, że wiele rzeczy przy tej zabawce może być dla niego za trudne, przez co szybko się nią zniechęci. Tutaj jednak możemy mieć nadzieję, że kiedy do takiej zabawki dorośnie, zacznie się ona cieszyć jego zainteresowaniem – chociaż 100% pewności mieć nie możemy.

Dlatego też szukając odpowiedniej zabawki dla naszego dziecka, powinniśmy zwracać uwagę dla jakiego wieku jest ona przeznaczona.

Dlaczego to takie ważne?

Wbrew pozorom naprawdę bardzo ważne jest to, aby wybierać takie zabawki, które będą odpowiednio dopasowane do wieku dziecka. Z jednej strony będzie większa szansa na to, że dziecko będzie zainteresowane taką zabawką i chętniej będzie po nią sięgało, z drugiej będziemy mieli pewność, że będzie ona dla niego bezpieczna.

Im mniejsze jest nasze dziecko tym ważniejsze jest to, aby zabawki, które dla niego kupujemy były pozbawione małych elementów, które mogłyby się urwać, odczepić i które mogłyby zostać przez dziecko połknięte. Jeśli mamy starsze dziecko, które etap brania wszystkiego do buzi ma już za sobą, to wówczas możemy popatrzeć za zabawkami, które mają mniejsze elementy, bo będziemy wiedzieli, że się nimi nie zadławi. Nie mniej, bez względu na to, do jakiego wieku dana zabawka została przygotowana, powinniśmy zwracać uwagę na jakość jej wykonania, na to czy jest wytrzymała, czy wszystko jest wykonane na najwyższym poziomie i przede wszystkim czy taka zabawka posiada odpowiednie certyfikaty, które będą potwierdzały jej jakość.

Im większe dziecko tym więcej możliwości

Nie ulega wątpliwości, że im większe będzie nasze dziecko, tym większe będziemy mieli możliwości, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej zabawki. To dlatego, że będziemy mieli więcej propozycji, bo nie będziemy musieli się już martwić tym, że jakieś elementy w danej propozycji są za małe i nasze potomstwo może sobie nimi wyrządzić krzywdę. Dodatkowo zabawki dla starszych dzieci mogą być bardziej rozbudowane, posiadać więcej elementów i funkcji, a to również będzie się przekładało na to, że po prostu będą ciekawsze.

Poza tym warto też powiedzieć, że starsze dzieci mają bardziej sprecyzowane czym lubią się bawić i jaka tematyka najbardziej je interesuje, a to też oznacza, że łatwiej jest wówczas znaleźć coś takiego, przy czym będziemy mieli pewność, że wzbudzi ich zainteresowanie i sprawi, że przez dłuższy czas nasza pociecha będzie zajęta właśnie tą konkretną zabawką. Im więcej różnych możliwości mamy do wyboru, tym większa będzie szansa, że trafimy na taką zabawkę, z której zadowolone będzie dziecko i z której zadowoleni będziemy my sami. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na jej poszukiwanie.

Harold

Podobne

Czytaj dalej x