Warto na spokojnie wybierać zabawki

Warto na spokojnie wybierać zabawki

Dzieci lubią zabawki i nie ma co się temu dziwić. Zwłaszcza, że większość z nich jest kolorowa, ciekawie skonstruowana, a do tego wszystkiego jeszcze niejednokrotnie wydają ciekawe dźwięki. Producenci zabawek o tym wiedzą i dlatego co chwilę na rynku pojawiają się nowe propozycje, które mają przyciągnąć uwagę dzieci. Jednak pamiętajmy, że nie wszystkie zabawki są tak samo fajne, nie wszystkie są wysokiej jakości i nie zawsze zabawki uczą dzieci tego, co chcielibyśmy, aby umiały. Dlatego też, powinniśmy dokładnie przyglądać się proponowanym zabawkom, tak aby mieć pewność, że te które wybierzemy będą najlepsze dla naszego dziecka.

Do nauki w każdym wieku

Przede wszystkim pamiętajmy, że odpowiednio dobrane zabawki, mogą dziecko sporo nauczyć. To oznacza, że będziemy mogli poprzez zabawę wpajać dzieciom wiedzę, która przyda im się również w przyszłości. Dlatego też warto pamiętać, że dla tych najmłodszych dzieci świetną propozycją będą zabawki, które będą składały się z różnych materiałów i faktur. Tutaj będzie coś miękkiego, tam coś twardego, tutaj coś zadzwoni, tam zaszeleści, wszystkie tego typu odczucia będą uczyły dziecko, że świat nie jest różnorodny, że można w nim spotkać wiele różnych rzeczy. Następnie za pomocą odpowiednich sorterów można dziecko uczyć nazw kształtów, jak i kolorów.

Dla niego będzie to świetna zabawa, ale słuchając nas i powtarzając te wszystkie nazwy, nieświadomie będzie sobie je utrwalać, co sprawi, że i w późniejszym wieku nie będzie miało najmniejszych problemów z tym, aby je powtórzyć. Jeśli chcemy, żeby rozwój dziecka był harmonijny, to powinniśmy dopilnować, aby zabawki, które dla niego kupujemy rosły razem z nim. Dzięki temu cały czas będą dla niego ciekawe i co więcej, nieustannie będą mogły go uczyć kolejnych rzeczy.

Globusy, komputery i nie tylko

Możemy kupić dziecku różnego rodzaju grające pluszaki, które będą powtarzały piosenki, cyfry, litery, kolory czy kształty. Dla starszego dziecka możemy zainwestować w interaktywny laptop, który okaże się bardzo pomocny podczas nauki liczenia czy pisania, a dziecko patrząc na pojawiające się literki i powtarzając ich nazwy, nieświadomie będzie uczyło się czytać. Dodatkowo warto powiedzieć, że dla jeszcze starszych dzieci świetną zabawką może być interaktywny globus. Będzie mogło poznawać różne kraje, zwierzęta, które w nich występują, jak i ich mieszkańców. Jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru, będziemy mogli na bieżąco aktualizować informacje zamieszczone w takim globusie, a to oznacza, że będzie on mógł nawet podawać pogodę, która będzie obecnie panowała w danym miejscu. Im ciekawsza jakaś propozycja, tym większa będzie szansa, że dziecko zainteresuje się taką zabawką i chętnie będzie do niej wracało. Co więcej, nieświadomie będzie sobie przyswajało różną wiedzę, co sprawi, że w późniejszym czasie nie będzie miało najmniejszych problemów z nauką, bo wiele z tych rzeczy już od dawna będzie miało w głowie.

Nawet jeśli na co dzień nie będzie z tej wiedzy korzystało.

Piaskownice dla dzieci poradnikedukacyjny.waw.pl

Harold

Podobne

Czytaj dalej x