Promienie słoneczne a zachowanie młodego wyglądu

Promienie słoneczne a zachowanie młodego wyglądu
cywilizacja.com.pl

Filtry przeciwsłoneczne kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z gorącymi wakacjami spędzanymi na plaży. Czasem stosują je także miłośnicy chodzenia po górach, jednak nie da się ukryć że filtry są popularne i stosowane szczególnie w okresie upalnego lata. Jest to oczywiście bardzo dobrą praktyką, choć warto by z pewnością zagłębić się nieco w działanie tego typu produktów i spróbować wprowadzić je do naszej codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Filtry przeciwsłoneczne jak nazwa wskazuje chronią przed promieniowaniem UVA i UVB. Bardzo często skróty te są jednak niezwykle enigmatyczne, a konsumenci sami nie wiedzą czego mogą się po nich spodziewać. Warto zatem uporządkować i zaznaczyć, że na UVB jesteśmy narażeni w słoneczne dni, a nadmierna ekspozycja powoduje opaleniznę.

W przypadku UVA nie możemy się niestety ukryć, ponieważ emitowane jest ono cały czas, nawet w pochmurne dni, a powoduje starzenie się skóry. Wiedząc już zatem czego można się spodziewać po przebywaniu na słońcu, warto zainteresować się bogatym rynkiem różnego rodzaju filtrów przeciwsłonecznych. Są one nie tylko oparte na dwojakim działaniu, ale też wygodne w stosowaniu i aplikacji. W zależności od naszych oczekiwań możemy zdecydować się również na wybrany przez nas stopień ochrony, który uzależniony powinien być intensywnością nasłonecznienia. Wprowadzając do codziennej pielęgnacji tego typu kosmetyk nie tylko uchronimy swoją skórę przez oznakami przedwczesnego starzenia, ale też zminimalizujemy ryzyko raka skóry.

Ochrona cery – filtr fizyczny czy chemiczny?

Produkty przeciwsłoneczne można podzielić na dwie główne kategorie – filtry chemiczne i fizyczne.

Oferują one podobne efekty, jednakże ich działanie nieco się od siebie różni. Filtry fizyczne zwane są też nieorganicznymi, ponieważ to właśnie nieorganiczne pigmenty stosowane są do ich produkcji. W składzie każdego dobrego filtra fizycznego powinniśmy zatem znaleźć chociażby dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Tego typu kosmetyk charakteryzuje przede wszystkim zdolność rozpraszania promieniowania słonecznego. Poza tym, potrafi on zagwarantować ochronę zarówno przed UVA, jak i UVB. Wśród zalet tych filtrów należy wymienić na pewno dobrą tolerancję, ponieważ sprawdzają się one także na cerze wrażliwej oraz są odpowiednie dla dzieci.

Filtry chemiczne to kosmetyki organiczne, których działanie polega na pochłanianiu promieni słonecznych. W ich składzie znaleźć można takie substancje jak benzofenony oraz pochodne kwasu cynamonowego. Oczywiście lista tych składników jest o wiele dłuższa, a one same różnią się pod względem szybkości rozkładu czy też zapachu. W zależności od tego na czym zależy nam najbardziej powinniśmy zdecydować się zatem albo na zakup filtru chemicznego albo fizycznego. Różni je nie tylko działanie, ale też częstotliwość ponownej aplikacji, konsystencja, a także możliwość wystąpienia składników uczulających. Eksplorujmy zatem rynek produktów do ochrony przeciwsłonecznej, ponieważ pełen jest on wartościowych kosmetyków, które mogą świetnie zadbać o naszą skórę.

https://montibello.pl/kategorie-produktow/koloryzacja/ https://aspazja.pl/zabiegi/adivive-liposukcja-lipotransfer

Harold

Podobne

Czytaj dalej x