Najlepsze miejsca na długi weekend

Najlepsze miejsca na długi weekend

W każdym roku kalendarzowym znajdziemy przynajmniej jeden długi weekend, który to jest wypadkową fortunnego wypadnięcia świąt lub innych ważnych wydarzeń akurat w okolicach soboty i niedzieli. Nie da się zatem ukryć, że jest to świetny czas dla osób, które marzą aby chociaż na kilka dni zmienić otoczenie i wyrwać się ze swojej pracy. O ile otrzymanie urlopu na dwa tygodnie nie jest w ciągu roku aż tak proste, o wiele łatwiej jest dostać te kilka dni właśnie na długi weekend. Jesteśmy bowiem w stanie wypocząć efektywnie nawet w zaledwie trzy lub cztery dni. Dobrze zatem orientować się w kwestii wypadania tego typu weekendów, aby móc z wyprzedzeniem zaplanować wymarzony wyjazd. Wbrew pozorom są to bardzo gorące okresy, w których to czasem trudno może być znaleźć odpowiedni nocleg w rozsądnej cenie. Na długi weekend warto wyjechać z każdym – rodziną, przyjaciółmi lub dziećmi.

Wszystko zależy w końcu od tego, czego tak właściwie oczekiwalibyśmy od tego krótkiego urlopu. Bardzo popularnym rozwiązaniem, szczególnie w jesiennych i zimowych miesiącach jest wylatywanie do ciepłych krajów. Pozwala to na zaczerpnięcie dużej dawki witaminy D, opalenie się oraz chwilę wytchnienia od deszczu, mrozu i śniegu. Poza tym, dzięki ucieczce w egzotyczne miejsca mamy możliwość próbowania nietuzinkowych potraw, świeżych owoców oraz różnego rodzaju regionalnych przysmaków. Jeśli nie jesteśmy fanami polskiej jesieni i zimy, warto właśnie w te długie weekendy wybrać się samolotem gdzieś gdzie grzeje słońce.

Długi weekend – za miastem czy w mieście?

Miłośnicy zwiedzania nowych miejsc lubią wykorzystywać każdy urlop do tego, aby jechać do ciekawych miast pełnych muzeów, galerii i pomników. Nie czują się oni przytłoczeni w tłumie oraz odnajdują się w bardzo zróżnicowanym środowisku, co z pewnością pomaga pewnie poruszać się zwłaszcza za granicą.

Takie miasta jak chociażby Tokio, Praga, Paryż lub Oslo to tylko przykładowe metropolie, w których znaleźć bez liku interesujących atrakcji. Poza tym, długie weekendy spędzane za granicą sprzyjają mniejszej liczbie turystów z całego świata, zatem są o wiele wygodniejsze niż latem. Warto zatem wykorzystać te kilka dni na aktywne zwiedzanie wymarzonego miasta, a latem zrelaksować się nad morzem lub jeziorem. Nie da się ukryć, że wiele osób, szczególnie rodziny z dziećmi, preferują na długie weekendy wyjazdy na wieś. Pensjonaty, małe hotele czy też domki na wynajem mają wtedy naprawdę duże obroty, ponieważ każdy mieszczuch chce chociaż na te parę dni wyrwać się ze swojego miasta. Dodatkowo, zaciszne miejsca do idealna oaza do odpoczynku nie tylko dla rodziców ale też dzieci. Pociechy mogą całe dnie bawić się na dworze, chodzić na spacery lub grać, a rodzice nadrabiać zaległe lektury i po prostu odpoczywać.

Decydując się na spędzenie długiego weekendu poza miastem dobrze jest zatem bardzo wcześnie zabrać się za bukowanie odpowiedniego miejsca. Wbrew pozorom te najlepsze rozchodzą się niczym świeże bułeczki.

Harold

Podobne

Czytaj dalej x