Kreatywne zabawki są ważne

Kreatywne zabawki są ważne

Zabawka ma dziecku umilać czas, ma je zajmować, ma sprawić że dziecko nie będzie się nudziło jeśli pójdziemy gdzieś w gości albo wybierzemy się w dłuższą podróż. Ale jednocześnie też powinna być skonstruowana w taki sposób, aby dziecko poprzez zabawę mogło się uczyć nowych rzeczy, jednocześnie też pozytywnie powinna wpływać na jego rozwój, chociażby zachęcając do ćwiczenia chwytania czy łączenia świadomości, że przyciśnięcie określonego przycisku, spowoduje konkretną reakcję. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że inwestujemy pieniądze w zabawkę, która pomoże się naszemu dziecku rozwijać, to powinniśmy przede wszystkim stawiać na zabawki kreatywne.

Różne możliwości

Jeżeli chodzi o zabawki kreatywne, to są one tak zaprojektowane, abyśmy bez problemów mogli je dopasować do naszego dziecka, bez względu na to ile ma ono lat. To oznacza, że takie zabawki mogą być już przeznaczone dla niemowlaka mającego kilka miesięcy. Dzieje się tak dlatego, że wówczas takie zabawki łączą ze sobą różne materiały, dzięki którym dziecko uczy się, że coś może być w dotyku miękkie, twarde, coś może drapać, coś innego może delikatnie kłóć. Dodatkowo jeszcze takie zabawki w jednym miejscu mogą być szeleszczące, w innym piszczące, a w jeszcze innym mogą mieć zamontowany gryzak, bezpieczne lusterko czy metkę do ssania, a to oznacza, że dziecko za pomocą takiej zabawki będzie mogło się dowiedzieć, że świat jest zróżnicowany, jednocześnie też wyrabiając w sobie ciekawość do jego poznawania. Takie zabawki mogą mieć różne wielkości, różne kształty i kolory, ale najważniejsze jest to, abyśmy przed ich kupieniem upewnili się, że są one całkowicie bezpieczne dla naszego dziecka i co więcej, że są przeznaczone dla jego wieku, a więc nie będzie tam żadnych małych elementów, które mogłyby się oderwać i które nasze dziecko mogłoby połknąć.

Mogą rosnąć razem z dzieckiem

Nie lubimy co chwilę wydawać pieniędzy na nowe rzeczy? A może nie mamy tyle miejsca, żeby nasze dziecko miało kilkadziesiąt różnych zabawek, które będą stymulowały jego rozwój? Warto popatrzeć za kreatywnymi zabawkami, które będą rosły razem z dzieckiem. Mogą one wydawać różne dźwięki, mieć wiele elementów, które będzie można przesuwać czy do siebie dopasowywać. Takie zabawki na początek mogą być położone na podłodze, tak aby dziecko leżąc na brzuchu mogło się nimi bawić. Później mogą mieć doczepiane nogi, tak aby dziecko mogło się nimi bawić siedząc przy stoliku. Albo odwrotnie. Najpierw mogą służyć jako krzesełko, w którym dziecko siedząc będzie mogło się bawić, a następnie można będzie ściągać niepotrzebne elementy, tak aby zostały takie, które będą pasowały do starszego dziecka. Przy tego typu zakupie będziemy mieli pewność, że taką zabawką może się bawić niemowlę, jak i kilkulatek, a każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Warto zobaczyć jakie propozycje na kreatywne zabawki będą nam przedstawione.

Czasami trzeba zapłacić za nie trochę więcej, ale na pewno warto skorzystać z takiej propozycji, która pomoże dziecku w prawidłowym rozwoju.

Harold

Podobne

Czytaj dalej x