Jakie zabawki wybierać?

Jakie zabawki wybierać?

Jeżeli planujemy kupić dziecku zabawkę, to chcemy mieć przynajmniej minimalną nadzieję na to, że będzie ono nią zainteresowane przez dłuższy czas. Im droższa ma być dana zabawka, tym większą mamy nadzieję, że nie trafi na kupkę z zapomnianymi zabawkami już na drugi dzień. Żeby dziecko faktycznie jak najdłużej bawiło się daną zabawką, musimy poważnie zastanowić się nad tym co wybrać. Im bardziej przemyślany będzie nasz zakup, tym większa będzie szansa, że trafimy w gusta dziecka, a co się z tym wiąże, że przez dłuższy czas będzie ono zainteresowane prezentem, który otrzymało. Dlatego też podczas wybierania zabawki, trzeba wziąć pod uwagę zarówno wiek dziecka, jak i jego zainteresowania, jeśli jest już trochę starsze i ma swoje ulubione tematy, które najbardziej go interesują.

Co dla najmłodszych?

Jeśli wybieramy zabawkę dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie mają swoich ulubionych zabaw, to trzeba pamiętać aby wybierać zabawki kolorowe, posiadające wiele różnych, ciekawych elementów. Dodatkowo jeszcze trzeba zwracać uwagę na to, aby miały duże elementy, a mniejsze żeby były odpowiednio przymocowane, w taki sposób, aby dziecko nie było w stanie ich odczepić. Jeśli dziecko jest trochę większe, to możemy zainwestować w zabawki, które dowolnie będzie mogło składać i rozkładać, a jeśli jeszcze będą one wydawały różne dźwięki i będą składały się z różnych materiałów, o najróżniejszej fakturze, to może się okazać, że dziecko przez długi czas nie będzie mogło oderwać rąk od takiej zabawki, bo zawsze znajdzie się w niej coś ciekawego i przede wszystkim nowego. Warto też inwestować w zabawki, które są kolorowe, ale które też mają pobudzać wyobraźnię dziecka czy ćwiczyć jego małą motorykę, wówczas dziecko nie tylko będzie się bawiło, ale również dzięki takiej zabawce będzie miało możliwość uczyć się nowych rzeczy. To także może sprawić, że dana zabawka przez dłuższy czas będzie się cieszyła jego zainteresowaniem.

Stawiajmy na kreatywność

Jeśli mamy starsze dzieci, to podczas wybierania zabawek warto postawić na kreatywność. Możemy wybierać takie zabawki, dzięki którym dziecko w bezpieczny sposób będzie mogło przygotowywać różnego rodzaju eksperymenty, które z kolei będą mu pokazywały działanie różnych rzeczy i prawa fizyki. Dziewczynki mogą otrzymywać zestawy, w których będą mogły tworzyć własne bransoletki, szkatułki, błyszczyki czy lakiery do paznokci. Ale to nie oznacza, że nie możemy im kupić bardziej chłopięcych zestawów, jak na przykład ten, który oferuje różnego rodzaju eksperymenty związane z chemią, zbudowanie wulkanu czy ludzkiego szkieletu. Tego typu zabawki są wykonane w bezpieczny sposób, dziecku nic z ich strony nie grozi, a jednocześnie są ciekawe i sprawiają, że dziecko w przyjemny sposób może się uczyć nowych rzeczy.

Warto zobaczyć jakie ciekawe zabawki mogą nam być zaproponowane. Jeśli znajdziemy takie, które będą kreatywne i jednocześnie będą pozwalały na to, aby dziecko nauczyło się czegoś nowego, to tym bardziej warto będzie zainwestować właśnie w takie propozycje.

Harold

Podobne

Czytaj dalej x