Jakie zabawki są najlepsze dla naszego dziecka?

Jakie zabawki są najlepsze dla naszego dziecka?

Obecnie dzieci mają wiele różnych zabawek, a przy każdej możliwej okazji dostają coś nowego. Jedne na długo cieszą się dziecięcą łaską i są wykorzystywane, inne już po kilku dniach lądują zapomniane w kącie. Wiadomo, jeśli wydajemy pieniądze na zabawkę, to chcemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie się nią bawiło i że faktycznie będzie zadowolone z takiego prezentu.

To też oznacza, że powinniśmy się dokładnie przyjrzeć różnym propozycjom, które zwiększą szansę na to, że wybrana zabawka przez długi czas będzie się cieszyłazainteresowaniem naszego dziecka.

Pomyślmy o dziecku

Przede wszystkim jeśli mamy kupić naszemu dziecku jakąś zabawkę, nie powinniśmy się skupiać na jej wyglądzie, ani na tym czy jest ona obecnie popularna. Tak naprawdę, powinniśmy skupić się na tym, czym interesuje się nasze dziecko.

Jeśli nasza córka nie lubi bawić się lalkami, to nie ma sensu jej kupować właśnie takiej zabawki. Choćby miała najróżniejsze funkcje, to będzie małe prawdopodobieństwo, że taka lalka zaskarbi sobie jej przychylność. Raczej powinniśmy się spodziewać tego, że w ciągu kilku dni zostanie rzucona na stertę innych zabawek i najzwyczajniej w świecie zapomniana.

Ale jeśli wiemy, że nasza pociecha lubi wyszywać, to spokojnie możemy jej kupić specjalne zestawy do wyszywania, tak aby w ten sposób mogła robić to co lubi i co więcej, żeby mogła stworzyć na ścianie małą galerię swoich prac. Jeśli na takich wyszywankach będą znajdowały się ulubione zwierzęta czy inne pejzaże, które mają szansę zainteresować nasze dziecko, to możemy być pewni, że nasz zakup spotka się z bardzo przychylnym przyjęciem i sprawi naszemu dziecku sporo radości.

Obserwujmy dzieci

Mamy wrażenie, że nasza pociecha interesuje się dosłownie wszystkim, a to powoduje, że trudno jest nam wybrać tą jedną zabawkę, która może w niej wzbudzić największe zainteresowanie? Jeśli tak właśnie jest, to warto się wybrać do sklepu z zabawkami i razem z naszym dzieckiem przejść się pomiędzy półkami.

Wówczas wystarczy, że będziemy obserwować reakcję naszej pociech, będziemy sprawdzać przy których zabawkach najdłużej się zatrzymuje, co wzbudza największe zainteresowanie. Dzięki temu zyskamy odpowiedź, jakie zabawki mogą sprawić największą radość naszemu dziecku i właśnie wśród nich powinniśmy wybierać ten ostateczny model, na który się zdecydujemy. Im lepiej poznamy zainteresowania naszego dziecka, im dokładnie będziemy potrafili powiedzieć, z czego może się ono ucieszyć, tym większa będzie szansa, że podarowana przez nas zabawka na długi czas zaskarbi sobie przychylność naszej pociechy i nie zostanie tak szybko zapomniana.

Dzięki temu, nawet jeśli zapłacimy za nią spore pieniądze, będziemy mieli pewność, że zostały one dobrze wydane. Warto poświęcić trochę czasu na przemyślenie, co może najbardziej spodobać się naszemu dziecku. Im lepiej dobrana będzie zabawka, tym więcej radości sprawi dziecku, a co się z tym wiąże, tym więcej radości sprawi nam obserwowanie, jak się nią bawi.

Jednak żeby tak było, trzeba dobrze przemyśleć swój zakup.

Harold

Podobne

Czytaj dalej x