Jak zadbać o skórę twarzy?

Jak zadbać o skórę twarzy?

Pielęgnacja cery to czynność, która powinna interesować zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Dzięki niej można bowiem nie tylko cieszyć się zdrową i promienną skórą, ale też wolniejszymi oznakami starzenia. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jest na dostępna dla każdego oraz powinna polegać na czymś więcej niż tylko kosmetykach. Zdrowe nawyki żywieniowe i poprawna aplikacja produktów mają również niezwykle duży wpływ na finalny wygląd naszej cery. Jako że troska o twarz to proces wieloetapowy, który w zależności od danej osoby może być niezwykle zróżnicowany, wiele ludzi po prostu jej unika. Jest to o wiele prostsze, a z pozoru nie powoduje żadnych negatywnych zmian.

Dobrze jednak pamiętać, że z pewnością pojawią się one już po kilku latach, dlatego warto działać prewencyjnie już od najmłodszych lat. W pielęgnacji twarzy można wyróżnić kilka bardzo istotnych elementów, które sprawiają, że ma ona faktycznie sens i jest w stanie zagwarantować dobre rezultaty. Przede wszystkim, w pierwszej kolejności należy się skupić na oczyszczaniu twarzy. Rynek pełen jest różnego rodzaju olejków myjących, pianek, żeli czy płynów micelarnych. Zasadniczo to od nas samych zależy na co się zdecydujemy, jednakże warto podejmować decyzje kosmetyczne świadomie. Olejki myjące odpowiadają za usuwanie ze skóry zebranego sebum i olejowych zanieczyszczeń, natomiast wszelkiego rodzaju produkty myjące oparte na wodzie całej reszty.

Etapy pielęgnacji twarzy

W momencie, gdy skóra jest już odpowiednio oczyszczona należy zastosować tonik, który wyrównuje jej pH. Dopiero w tym momencie można myśleć o różnych kosmetykach funkcyjnych, kremach nawilżających, czy też makijażu. Do rutyny oczyszczania warto dodać dwa lub trzy razy w tygodniu peeling – w zależności od skóry możemy zdecydować się na enzymatyczny i mechaniczny. Ten pierwszy sprawdzi się szczególnie dla cery wrażliwej i naczyniowej, z kolei drugi dla tłustej, suchej i normalnej. Częstotliwość stosowanie peelingów należy dopasować do własnych oczekiwań skóry oraz czasu jakim dysponujemy w przypadku porannej i wieczornej pielęgnacji. Kolejnym krokiem jest odżywianie skóry, które zakłada stosowanie całej gamy produktów – serum, lotionu, emulsji, esencji lub też maseczek.

Kosmetyki te powinny zostać dobrane ze względu na nasze indywidualne potrzeby i być skierowane na konkretne problemy skórne. Po odżywianiu nadchodzi czas na ostatni element pielęgnacji jakim jest odpowiednie nawilżenie. Dobre kremy uszczelniają lipidową warstwę skóry sprawiając, że jest ona nawodniona i nawilżona. W efekcie cechuje ją dobre wchłanianie kosmetyków, elastyczność i miękkość. Krok nawilżania zakłada stosowanie kremów – na całą twarz i pod oczy. Oczywiście krem pod oczy nie jest koniecznością, jednak wiele osób decyduje się na używanie dwóch oddzielnych produktów.

W zależności od naszego trybu dnia możemy też zainwestować w dwa kremy – jeden z spf na dzień, a drugi na noc. Jest to niezwykle przydatne zwłaszcza gdy rano zależy nam na czasie i chcemy maksymalnie skrócić nasz czas w łazience.

Mocno rozszerzana ku dołowi suknia princessa idealna na ślub https://montibello.pl/linie-produktow/cromatone-meteorites/

Harold

Podobne

Czytaj dalej x