Gastrologia zajmuje się układem pokarmowym

Gastrologia zajmuje się układem pokarmowym

Czasami nasz organizm wysyła nam różne sygnały, które mają nas informować o tym, że coś złego dzieje się z naszym ciałem i powinniśmy mu się uważniej przyjrzeć. Niestety, zazwyczaj ignorujemy początkowe niedyspozycje, ponieważ pojawiają się one stosunkowo rzadko i jednocześnie nie są aż tak bardzo dokuczliwe. Wszystko zmienia się z biegiem czasu, bo kiedy nic nie robimy z naszym zdrowiem, ono się pogarsza, a wówczas sygnały że dzieje się coś niedobrego, stają się coraz wyraźniejsze i wówczas już nie można udawać przed samym sobą, że nic złego się nie dzieje.

Dlatego też do gastrologa bardzo często docieramy wtedy, kiedy okazuje się, że choroba się już mocno rozwinęła i potrzebne są zdecydowane kroki. O czym więc trzeba wiedzieć, aby mieć pewność, że nie przeoczy się tych pierwszych, najważniejszych sygnałów?

Pojawiają się powoli

Boli nas żołądek i często męczymy się ze wzdęciami? A może odczuwamy pieczenie w przełyku, mdłości, ból wątroby czy cierpimy z powodu biegunki? Jeśli takie objawy nigdy wcześniej się u nas nie pojawiały, to mamy tendencję do wmawiania sobie, że to chwilowe. Może zjedliśmy coś nie świeżego, może zjedliśmy za dużo, a może nie powinniśmy tak od razu po jedzeniu brać się za pracę? Zawsze znajdzie się jakieś wytłumaczenie, byleśmy tylko nie musieli przyznać, że powinniśmy udać się do lekarza.

A to są właśnie pierwsze sygnały jakie wysyła nam nasz organizm, mówiące o tym, że zaczynają się u nas problemy z przewodem pokarmowym i jak najszybciej powinniśmy udać się do gastrologa. Tak naprawdę tego typu wizyty odbywają się coraz częściej, a to dlatego, że luzie odżywiają się coraz gorzej, a dodatkowo jeszcze narażeni są niejednokrotnie na ciągły stres, który również nie sprzyja zdrowiu.

Potrzebne odpowiednie badanie

Oczywiście może się okazać, że takie objawy to dopiero początek i nie będzie trudno sprawić, aby nasz organizm na nowo zaczął prawidłowo funkcjonować.

Z drugiej strony może się jednak okazać, że zmiany pojawiły się już dawno, a ponieważ do tej pory ignorowaliśmy różne dolegliwości, zdążyły się już one mocno rozwinąć, a co za tym idzie, potrzebne są bardziej zdecydowane działania. Nie mniej, zanim gastrolog przejdzie do działania, najpierw przeprowadzi z nami dokładny wywiad, aby chociażby jak najwięcej dowiedzieć się o naszym stylu życia i o tym, co jemy, kiedy i w jaki sposób. Następnie przejdzie do badań polegających na uciskaniu naszego brzucha, a my będziemy musieli mu powiedzieć o towarzyszącym nam wówczas uczuciu.

Jeśli to okaże się niewystarczające, może wówczas zlecić badania, dzięki którym będzie mógł zajrzeć do naszego układu pokarmowego, tak aby móc go obejrzeć od środka i zdiagnozować gdzie znajduje się przyczyna naszych problemów. Warto zobaczyć kiedy powinniśmy się udać do gastrologa. To ważne, tym bardziej, że obecnie coraz więcej osób choruje na różnego rodzaju schorzenia związane z układem pokarmowym.

Im szybciej odkryjemy przyczynę naszych problemów, tym szybciej będziemy w stanie im zaradzić.

www.extremedrive.pl

Harold

Podobne

Czytaj dalej x