Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?
www.kongresantropologiczny.pl

Wiele osób szukając mieszkania staje przed bardzo ważnym dylematem: dom od dewelopera czy też jednak z rynku wtórnego? Spora część szukających decyduje się na oferty deweloperów i jest to dobre rozwiązanie, o czym można się samemu przekonać. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że zakup mieszkania to niezwykle ważna inwestycja – najprawdopodobniej jedna z najważniejszych w naszym życiu. Wszak nowy dom będzie nam służył przez długie lata i to w tych czterech ścianach będziemy najpewniej przeżywać kolejne etapy naszego życia. Nic więc dziwnego, że każdy chciałby wybrać jak najlepszą opcją dla siebie i swoich najbliższych.

Sam lokal powinien odpowiadać na wszystkie nasze potrzeby – trzeba zadbać przecież nie tylko o jego funkcjonalność, ale też na przykład odpowiednią lokalizację. Na całe szczęście oferta mieszkań z rynku pierwotnego jest bardzo szeroka. Mamy do wyboru zarówno mieszkania zwane kawalerkami, jak i nieco większe lokale czy nawet apartamenty. Z pewnością wybierzemy więc mieszkanie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom i posiadało odpowiedni rozkład pomieszczeń.

Jest to bardzo duża zaleta szukania ofert na rynku pierwotnym. Co więcej, zdecydowana większość inwestorów pozwala na wprowadzenie pewnych zmian lokatorskich na wczesnych etapach realizacji całej inwestycji. Dużym plusem jest również fakt, że możemy zdecydować się na wykończenie mieszkania „pod klucz”, a więc nie będziemy musieli wykonywać potem żadnych prac wykończeniowych, lecz w zasadzie od razu będzie można się wprowadzić.

Kupujesz mieszkanie od dewelopera? O tym musisz pamiętać

Samo zawarcie umowy jest niezwykle ważnym etapem, gdyż to właśnie w kontrakcie znajdą się wszystkie najważniejsze informacje – zarówno te związane ze standardem wykończenia oraz jakością materiałów budowlanych, które zostaną do tego użyte, jak i te związane na przykład z samym odbiorem mieszkania.

Niezwykle istotne jest, aby wszystko dokładnie określić, by potem uniknąć jakichś nieporozumień. Zwróćmy więc uwagę na to, co dokładnie jest wliczone w cenę mieszkania oraz jaki ma być standard wykończenia (i co ma obejmować). Nie zapominajmy o różnych dodatkach jak na przykład garaż, ochrona czy miejsca postojowe. Bardzo istotne jest także to, by zwrócić uwagę na najbliższe sąsiedztwo inwestycji.

Dziś jednak zdecydowana większość deweloperów oferuje mieszkania w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach – wszak jest to dla nich jedna z tych rzeczy, za sprawą których mogą wpływać na zainteresowanie potencjalnych klientów. Znajdziemy więc lokale zarówno na peryferiach, z dala od zgiełku miasta, jak i mieszkania nieco bliżej centrum. Lokalizacja jest bowiem jednym z najważniejszych czynników i z pewnością znacząco wpłynie na cenę. Dla nas samych jest to także ważna sprawa, gdyż musimy określić, gdzie dokładnie chcemy zamieszkać i jak będzie to wpływać na nasze dojazdy do pracy czy szkoły.

Warto zwrócić też uwagę na to jak zagospodarowana jest okolica i czy w pobliżu nie buduje się przypadkiem coś, co utrudni nam potem codzienne życie.

osiedle józefosław deweloper Poznań Naramowice

Harold

Podobne

Czytaj dalej x