Co z nietrafionym prezentem?

Co z nietrafionym prezentem?

Nawet jeśli będziemy długo zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego prezentu i rozważać wszystkie możliwości, to i tak może się okazać, że nasz prezent będzie nietrafiony. Może obdarowana osoba już coś takiego posiada, może nie jest w ogóle zainteresowana takimi przedmiotami, a w przypadku ubrań może się okazać, że źle dobraliśmy rozmiar. Dlatego warto wiedzieć co zrobić z nietrafionymi prezentami i co więcej, warto się wcześniej przygotować na taką ewentualność. Aby mieć pewność, że wybierzesz odpowiedni prezent, sprawdź paczki świąteczne dla dzieci

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim jeśli jesteśmy na etapie wybierania takiego prezentu, warto sprawdzić w sklepie, czy nie znajduje się tam informacja, że po odejściu od kasy reklamacja nie jest uwzględniana.

Co więcej, warto także sprawdzić, jakie prawa nam przysługują jako konsumentom. Może się wówczas okazać, że mamy kilkanaście dni na oddanie zakupionego prezentu, bez podawania przyczyny takiej sytuacji. Jednak zazwyczaj prezent kupujemy z większym wyprzedzeniem, a to oznacza, że termin takiego zwrotu może już minąć. Warto się wówczas dopytać w sklepie czy w razie czego będzie taka możliwość, aby oddać taki produkt albo wymienić go na coś innego.

Nie mniej, zawsze w takim przypadku powinniśmy posiadać paragon, dlatego też, bardzo ważne jest to, abyśmy go nie wyrzucali. Oczywiście nie powinniśmy go dawać osobie obdarowanej razem z prezentem, ale możemy jej wspomnieć, że jeśli chciałaby go oddać albo wymienić, to jest taka możliwość, bo jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni.

Co jeśli my dostaliśmy nie taki prezent?

A co jeśli sami otrzymaliśmy coś, z czego nie jesteśmy tak do końca zadowoleni? Oczywiście możemy próbować dany prezent zwrócić lub wymienić na coś innego, jednak jeśli nie chcemy, aby osoba obdarowująca się o tym dowiedziała, to możemy skorzystać z innej możliwości. Możemy spróbować taki prezent sprzedać na jednym z portali sprzedażowych, a za uzyskane pieniądze kupić coś, co naprawdę nas uszczęśliwi.

Możemy także taki nietrafiony prezent spróbować oddać komuś, komu wiemy, że na pewno się przyda – oczywiście uprzednio rozmawiając z nim na ten temat. Albo możemy go po prostu zostawić i spróbować się do niego przekonać, pamiętając o tym, że osoba od której go dostaliśmy chciała sprawić nam przyjemność i na pewno poświeciła czas na jego wybór. Kto wie, może gdy opadną pierwsze emocje, znajdziemy dla niego jakieś przeznaczenia i okaże się, że jednak dany prezent nie był taki zły? Warto sprawdzić jakie są możliwości rozwiązania problemu, gdy okaże się, że otrzymaliśmy nietrafiony prezent. Tym bardziej, że pojawia się coraz więcej stron, na których taki podarunek możemy oddać albo wymienić na coś innego, co znacznie lepiej będzie odpowiadało naszym potrzebom.

Mamy tutaj kilka dróg rozwiązania takiego problemu i warto zobaczyć, która z nich może się okazać tą najlepszą dla nas. Zwłaszcza jeśli nie chcemy, aby osoba od której taki prezent dostaliśmy, się o tym dowiedziała, co mogłoby jej sprawić przykrość.

czekolada prezent

Harold

Podobne

Czytaj dalej x