Początki Ochrony Przyrody

Olbrzymi przyrost naturalny w Azji w XX wieku doprowadził niestety do wyniszczenia środowiska naturalnego w wielu miejscach kontynentu. Rząd Azjatycki nie jest w stanie odpowiednio dbać o środowisko, dlatego w walkę o zachowanie niektórych zagrożonych gatunków włączyli się ekolodzy z całego świata.
Azja jest największym kontynentem świata, rozciągającym się aż od Morza Arktycznego aż po wilgotne lasy Indonezji.
W wielu regionach Azji panują zupełnie inne warunki życia, od gorących na pustyniach do zimnych w wysokich górach, i w takich miejscach rzadziej spotyka się przedstawicieli roślin czy zwierząt.
Natomiast w deltach rzek i wybrzeży na południowym wschodzie Azji, gdzie tereny te są najbardziej zaludnione, należy upatrywać tam miejsc gdzie środowisko naturalne jest najbardziej zagrożone.
To że należy dbać o przyrodę, wpisane jest w kulturę ludów azjatyckich. Przemawia za tym fakt iż już w VII wieku naszej ery zostać założony na Sumatrze pierwszy rezerwat przyrody.
Z relacji Marco Polo, XIII wiecznego włoskiego podróżnika, znalazła się wzmianka iż mongolski władca Kubilaj-chan, rozkazał aby kilkanaście szczególnie pięknych miejsc w jego imperium pozostało w stanie idealnym i nienaruszonym.
Naród Mongolski, który w XVI wieku założył w Indiach swoje imperium, również był przekonany iż należy szanować wszystko co w przyrodzie. Od XX wieku, kiedy to gwałtownie zaczęła się zwiększać liczba ludności, rozpoczęło się systematyczne wyniszczanie środowiska naturalnego, co się z tym zawsze wiąże, istnienie wielu gatunków zostało zagrodzone. Od początku wieku coraz bardziej zmniejszają się obszary które nie ucierpiałyby w starciu z człowiekiem.
W rejonach gdzie zaludnienie jest bardzo wysokie, są to maleńkie obszary otoczone ze wszystkich stron miastami i polami uprawnymi.
W tej chwili jedynym sposobem aby ocalić resztki pozostałe z niegdyś przebogatej fauny i flory jest objęcie najcenniejszych terenów bezwzględną ochronę, utworzenie projektów rządowych do zwalczania kłusowników i wpłynięcie na ludzi, przekonując iż ochrona przyrody może również przynosił korzyści.
Kategorie artykułów
Ochrona zdrowia i urodaUsługi i produkty remontowo-budowlaneNieruchomości, zarządzanie budynkami i obiektamiOdzież, obuwie i dodatkiProdukty i usługi dla każdegoMedia i badanie rynkuRolnictwo, zwierzęta i roślinyElektronika, AGD, narzędziaOpieka i artykuły dziecięceGastronomia, artykuły spożywczeTransport, logistyka i pojazdyNauka i szkolnictwo
Polecane artykuły
Jak pozbyć się łupieżu raz na zawsze? Profesjonalne podejście trychologa
Łupież to powszechny problem, który dotyka wiele osób, niezależnie od wieku czy płci. Objawia się białymi płatkami na skórze głowy i włosach, często powodując swędzenie. Zrozumienie przyczyn oraz odpowiednie leczenie mogą pomóc w trwałym pozbyciu się tego schorzenia. Warto skonsultować się z trychol
Regulacja zawiasów drzwi bezprzylgowych a ich wpływ na komfort użytkowania
Regulacja zawiasów drzwi bezprzylgowych Porta odgrywa kluczową rolę w ich prawidłowym działaniu. Odpowiednie ustawienie wpływa na sposób otwierania i zamykania, co ma bezpośrednie przełożenie na komfort użytkowania. Warto zwrócić uwagę na znaczenie regulacji oraz podstawowe zasady, które pomogą utrz
Uprząż alpinistyczna do parków linowych – jakie modele są rekomendowane?
Wybór odpowiedniej uprzęży alpinistycznej jest kluczowy dla bezpieczeństwa i komfortu podczas korzystania z parków linowych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dostosowanych do różnych aktywności outdoorowych, takich jak wspinaczka czy skialpinizm. Idealna uprząż powinna zapewniać maksymalne bezp
Jakie cechy powinny mieć idealne ubrania dla niemowląt?
Wybór odpowiednich ubrań dla dzieci polskich producentów to kluczowy element przygotowań dla młodych rodziców. W naszym artykule omówimy cechy idealnych ubrań, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo maluchom. Zwrócimy uwagę na materiały, kroje oraz funkcjonalność, które są istotne w codziennym użyt